Liverpool insiston në transferimin e Bellingham

Futboll

Liverpool insiston në transferimin e Bellingham

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 14:25
Jude Bellingham.

Liverpooli beson në transferimin e mesfushorit të Borussia Dortmund, Jude Bellingham.

Forma jashtëzakonisht e mirë e anglezit sezonin që lamë pas, ka bërë që disa klube të shfaqin interesim drejt tij.

Ai ka kontratë me Dortmund deri në vitin 2025, por largimi i tij këtë verë duke i pashmangshëm.

Është Liverpool që besojnë në transferimin e 18 vjeçarit, sipas ‘The Sun’.

Sipas të përditshmes angleze, ‘Reds’ kanë mposhtur Manchester United dhe Real Madridin të cilët gjithashtu ishin pas lojtarit.

Shuma që do të paguajë klubi i Jurgen Klopp për anglezin është 80 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat