​Ronaldo i ofrohet Romës

Futboll

​Ronaldo i ofrohet Romës

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 15:39
Ronaldo

Cristiano Ronaldo mund të përfundojë befasisht duke luajtur për Romën në edicionin e ri. “La Gazzetta dello Sport” pretendon se superagjenti Jorge Mendes i ka ofruar Cristiano Ronaldon Romës së Jose Mourinhos.

Raporti detajon se si ylli portugez 37-vjeçar duket se ka të ngjarë të largohet nga Manchester United këtë verë pasi mbeti i pakënaqur për trajnerin e ri Erik Ten Hag, dhe thashethemet e fundit e kanë lidhur atë me një lëvizje te Bayern Mynihu.

Te Roma flasin për një transferim të mundshëm të Ronaldos prej javësh tashmë. Mendes thuhet se i ofroi Ronaldon Romës teksa ai kërkon të gjejë një klub të ri për klientin e tij. Fakti që Mourinho përfaqësohet gjithashtu nga Mendes ndihmon një marrëveshje eventuale dhe nuk mund të thuhet se çfarë mund të ndodhë nëse të tre ulen së bashku për të biseduar.

Raportet në Angli sugjerojnë gjithashtu se një lëvizje në Chelsea është e mundur, me atë që do të vijë në bisedimet midis pronarit të ri Todd Boehly dhe Mendes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat