Tara i bashkohet Rahovecit

Futboll

Tara i bashkohet Rahovecit

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 12:27
Tara prezantohet

Portieri Apollon Tara i bashkohet ekipit të Ligës së Parë të Kosovës, klubit të futbollit Rahoveci.

Është përforcim i mirë për Rahoveci.

“Kam arritur marrëveshje me klubin KF Rahoveci 1931. Falënderoj kryesinë për besimin dhe shpresoj t’i arrijmë objektivat për sezonin e ri”, njofton Tara.

“22-vjeçar. 1.92 metra i gjatë. Korpulent. Fenomenal mes dy portave. Apollon Tara do të jetë gardian i yni për edicionin 2022/2023.

Së fundi ishte pjesë e paralagjes së Prishtinës, Fushë Kosovës, teksa në të kaluarën ka djersitur fanellat e Vëllaznimit e Ulpianës.

Bashkë, drejt suksesit”, - njofton KF Rahoveci.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat