Valencia e kërkon me çdo kusht

Futboll

Valencia e kërkon me çdo kusht

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 17:24
Valencia

Sipas informacioneve që trajtojë për TodoFichajes, Edinson Cavani është pikërisht tani objektivi i madh i Valencias për sezonin e ardhshëm.

Nga drejtuesit e sportit ata e dinë se të kesh një pikë referimi si uruguaiani, do t’u siguronte atyre një numër të madh golash, diçka që do të përkthehej në rezultate më të mira në fund të vitit.

Kësaj duhet shtuar se lojtari përfundon kontratën e tij me Man United më 30 qershor.

Në moshën 35-vjeçare, Cavani e ka të qartë se dëshiron të përfundojë karrierën e tij në Spanjë, me Real Sociedad, Betis dhe Sevilla gjithashtu në garë për momentin.

Tani për tani nga Valencia janë optimistë për të ardhmen e negociatave të operacionit që do të kryente personalisht Jorge Mendes, këshilltari sportiv i klubit..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat