Llapi prezanton brazilianin

Futboll

Llapi prezanton brazilianin

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 18:54
Llapi prezanton brazilianin

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi i Podujevës, prezanton futbollistin brazilian Robson Da Silva.

“Braziliani 26 vjeçar firmos me ne deri në verën e vitit 2023

Robson Da Silva, i lindur më 14.07.1996, i gjatë 1.80 m do t'i shtoj vlerat e mesfushës sonë.

Da Silva gjatë karrierës së tij është paraqitur për skuadrat si: Sertanense FC në Portugali, Makedonija GP e Belasica në Maqedoninë Veriore si dhe Al-Mesaimeer në Katar.

Ai luan në pozitën e mesfushorit qendror, i aftë për të luajtur edhe si mesfushor defanziv.

Pasi ka përfunduar të gjitha procedurat e kontratës, Da Silva që nga dita e nesërme do t'i bashkohet ekipit në stërvitje”, njofton KF Llapi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat