Konfirmohet skuadra që Griezmann do të luaj sezonin e ardhshëm

Futboll

Konfirmohet skuadra që Griezmann do të luaj sezonin e ardhshëm

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 23:12
Griezmann

Griezmann do të luajë për Atleticon sezonin e ardhshëm. Skuadra nga Madridi aktivizoi dje vitin e dytë të huazimit, siç parashikohej në një klauzolë në kontratën e nënshkruar më 31 gusht të vitit të kaluar. Kështu, futbollisti francez do të jetë Los Colchoneros edhe një sezon.

Më pas, do të jetë koha për të paguar opsionin e blerjes prej 40 milionësh që kanë rënë dakord edhe atë ditë. Për këtë, nëse ai luan të paktën 50% të ndeshjeve zyrtare do të jetë automatike, diçka që duket se do të ndodhë duke parë se ai është i rregullt për Simeonen.

Antoine Griezmann është kyç në Atleticon aktuale dhe kjo reflektohet në këtë vendim, i cili eliminon çdo thashethem që e lidhnin me klube të tjera.

Në Atletico ata e kuptojnë se sezoni i ardhshëm do të jetë kyç për francezin. Ata i besojnë plotësisht lojtarit dhe se performanca e tij do të rritet pas 8 golave ​​të tij në sezonin që lamë pas. Vetë lojtari gjithashtu shpreson të japë versionin e tij më të mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat