Aventura e Haalandit

Futboll

Aventura e Haalandit

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 13:29
Aventura e Haalandit

Aventura e Haalandit nuk ka nisur akoma tek Manchester City, megjithatë drejtuesit e klubit si dhe tifozët presin shumë prej norvegjezit.

Vitin e kaluar, në Dortmund, Haaland ishte një nga sulmuesit më të mirë të Bundesligës, duke u shkaktuar shumë probleme mbrojtësve.

 Por në një intervistë së fundmi për ESPN, talenti i Manchester City deklaroi se nuk ka fituar asnjë duel me Virgil Van Dijk. “E dini sa i gjatë është, sa i fortë është, sa i shpejtë është, ka reagime të çmendura.

Nuk mendoj se kam fituar as edhe një duel me të, sepse ai është një përbindësh”, tha Holland në një intervistë për ESPN.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat