Mertens i larguar

Futboll

Mertens i larguar

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 14:49
Mertens i larguar

Napoli dhe Dries Mertens nuk do të rinovojnë kontratën dhe në klubin e kaltërt duhet të mendojnë për një zëvendësues të belgut.

Emri që ka dalë në skenë nga “Il Mattino” është ai i Joaquin Correa të Interit.

Në kushtet kur tek Interi nuk do të ketë shumë hapësira, ai është pro kalimit te Napoli.

Marrëveshja mund të mbyllet për 25 milionë euro, plus disa bonuse të tjera. Interi e ka blerë 30 milionë euro te Lazio.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat