Tirana shton alternativat në prapavijë

Futboll

Tirana shton alternativat në prapavijë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 19:39
Tirana shton alternativat

Tirana shton alternativat në prapavijë.

Tirana ka zyrtarizuar marrëveshjen me mbrojtësin Besir Iseni i cili në sezonin e fundit ishte pjesë e Strugës në Maqedoninë e Veriut. 22-vjeçari ka nisur menjëherë nga puna nën urdhrat e trajnerit Orges Shehi, ndërsa me bardheblutë ka firmosur një kontratë trevjeçare.

Kampionët në fuqi të Shqipërisë e kishin të nevojshëm afrimin e një qendërmbrojtësi në merkato pas largimit të Erjon Hoxhallarit, teksa 22-vjeçari tashmë është një alternativë më shumë dhe i shtohet në këtë repart Behiratches e Najdovskit.

Kryeqytetasit ndërkohë janë kthyer nga Turqia dhe po vazhdojnë përgatitjet për ndeshjet e raundit të parë në Champions League, atë ndaj Dudelange teksa sfidën e parë e luajnë në transfertë më datë gjashtë korrik ndërsa ajo e kthimit është programuar për në 13 korrik në Air Albania.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat