Veliu debuton për ekipin turk

Futboll

Veliu debuton për ekipin turk

Nga: K.G. Më: 30 qershor 2022 Në ora: 19:57
Veliu

Ish futbollisti i Llapit të Podujevës, Valmir Veliu, debuton për ekipin turk Gaziantep.

Veliu u paraqit titullar për Gaziantep e cila e mposhti me rezultat minimal 1:0 ekipin rumun Hermannstadt.

Ndeshje e mirë nga të dyja ekipet, trajnerët testuan formën e secilit futbollist.

Veliu u angazhua maksimalisht për fitoren e Gaziantep.

Figueired shënoi në minutën e 88-të për fitoren e ekipit të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat