Oferta e re e Barcelonës për Raphinhan, ja përgjigja e Leeds

Futboll

Oferta e re e Barcelonës për Raphinhan, ja përgjigja e Leeds

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 20:44
Fabrizio Romano

Siç raportohet nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, gara për nënshkrimin e Raphinhas ende nuk ka përfunduar, pasi që gjiganti katalunas, Barcelona ka bërë një ofertë të re drejt Leeds United.

Propozimi i Barcelonës për Raphinhan është zyrtarë e në formë të shkruar, dhe veçse është dërguar drejt krerëve të Leeds.

Por, si duket pronarët e klubit anglez nuk e kanë ndërmend që ta pranojnë atë ofertë, pasi besohet që nuk përmbush kërkesat e tyre.

Në anën tjetër, Leeds dëshiron që të respektojë marrëveshjen me Chelsean, ku ky i fundit është ende duke pritur që lojtari dhe agjenti i tij, Deco, të marrin vendimin për të pranuar kushtet personale.

Pavarësisht kësaj, Barcelona do të provojë ende që t’ia grabisë nga duart Chelseat nënshkrimin me Raphinhan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat