Abazi i bashkohet Ballkanit

Futboll

Abazi i bashkohet Ballkanit

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 11:08
Abazi

Leonit Abazi nuk ka vazhduar gjatë pa klub pas largimi nga Prishtina.

Ai nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e kampionit të ri, Ballkanit. 

Për lëvizjen e tij ka njoftuar vetë futbollisti.

“Kapitull i ri”, ka shkruar Abazi në profilin e tij në Facebook, teksa ka postuar disa fotografi ku duket me fanellën e Ballkanit. 

Abazi në të kaluaren ka qenë pjesë edhe e Dritës së Gjilanit e Skënderbeut të Korçës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat