Barcelona konfirmon largimet

Futboll

Barcelona konfirmon largimet

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 00:11
Barcelona konfirmon largimet

FC Barcelona ka njoftuar për largimin e Adama Traores dhe Luuk de Jongut.

Të dy futbollistët ishin të huazuar te katalunasit në sezonin e fundit, por nuk do të qëndrojnë më gjatë.

Traore tashmë do të rikthehet te Wolvesi, kurse de Jong te Sevilla.

Adama Traore regjistroi 10 paraqitje me Barcelonën në La Liga. 26-vjeçari nuk e shënoi asnjë gol, teksa regjistroi vetëm dy asistime. Ai ishte i huazuar nga janari.

Kurse, Luuk de Jong ishte i huazuar nga fillimi i sezonit, pra nga vera e kaluar.

Sulmuesi holandez regjistroi në total 21 paraqitje në La Liga. Ai shënoi gjashtë gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat