Një titullar ndahet me Romën

Futboll

Një titullar ndahet me Romën

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 11:11
Një titullar ndahet me Romën

Henrikh Mkhitaryan ka zyrtarizuar largimin nga Roma me anë të një postimi emocionues në rrjetet sociale. 33-vjeçari armen, pjesë e klubit italian prej vitit 2019, nuk rinovoi dhe do të kalojë tek Interi si lojtar i lirë.

Aventura e bukur me verdhekuqtë përfundoi me fitimin e Conference League në finalen e 25 majit ndaj Feyenoordit në “Air Albania”, Tiranë. Mesfushori ofensiv nuk i kurseu fjalët e bukura edhe për Jose Mourinhon.

“Të dashur tifozë verdhekuq. Roma është realisht një klub unik. Që nga dita e parë që erdha këtu e deri në finalen e Conference League dhe më tej, mbështetja juaj ka qenë e jashtëzakonshme dhe unë do të jem gjithmonë shumë krenar për të.

Kur e vesha për herë të parë këtë fanellë, kisha një synim: ta bëj këtë klub të fitojë dhe të gëzoj tifozët fantastikë: objektiv i arritur në Tiranë! Ai triumf ishte përfundimi i përsosur për 3 vitet e kaluara te Roma.

Tani është koha për të thënë lamtumirë. Dua të falënderoj të gjithë njerëzit që punojnë në klub për marrëdhënien e veçantë të ndërtuar së bashku ndër vite.

Një falënderim i madh për stafin tonë teknik dhe në veçanti për z. Mourinho, për besimin dhe vëmendjen ndaj meje dhe për motivimet e jashtëzakonshme që më dha si lojtar.

Kam dhënë gjithçka për Romën brenda dhe jashtë fushës. Ishte një nder i madh të luaja këtu dhe nuk do t’i harroj kurrë momentet e mrekullueshme që patëm së bashku.

Ky klub dhe qyteti i përjetshëm do të mbeten përgjithmonë në zemrën time. Faleminderit”, shkruan fantazisti armen, i cili do të vazhdojë karrierën tek skuadra e Simone Inzaghit në Milanon zikaltër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat