Sherr me trajnerin kundërshtar

Futboll

Sherr me trajnerin kundërshtar

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:11
Gaby Milito

Gaby Milito u përfshi mbrëmë në një sherr, pas ndeshjes që skuadra e tij, Argentinos Juniors, luajti dhe fitoi (2-1) ndaj Central de Córdoba. Ish-mbrojtësi i Barcelonës u përlesh me grushta me Facundo Gareca, një nga ndihmësit e Rondina, si rezultat i një vendimi të arbitrit.

Trajneri i përgatitjes fizike i Central Córdoba kritikoi Militon për ankesën dhe të dy u grindën. Më pas arbitri, Silvio Trucco, vendosi t’i përjashtonte të dy me kartonë të kuq.

Por incidenti nuk u ndal me kaq, pasi rrugës për në dhomat e zhveshjes, trajneri i ‘Bicho’ ra direkt në duart e Facundo Gareca, ndihmësit të Rondina, ndërsa pjesëtarët e sigurimit tentuan t’i ndajnë.

Milito doli jashtë kontrollit. Kamerat e fiksuan atë kur lëshoi ​​disa goditje ndaj njerëzve që po përpiqeshin ta ndanin nga Gareca. Më pas, trajneri u hoq nga stadiumi me një eskortë policie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat