Përforcohet Shkëndija e Tetovës

Futboll

Përforcohet Shkëndija e Tetovës

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 21:10
Jan Vondra

KF Shkëndija njofton se ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e majtë Jan Vondra, i cili me klubin tonë ka nënshkruar marrëveshje me kohëzgjatje prej dy vjet.

26 vjeçari Jan Vondra luan në pozitën e mbrojtësit të krahut të majtë. Vondra vjen nga Çekia ku së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës së Bohemians 1905 nga Praga.

“Jam i lumtur që gjendem në Tetovë dhe që jam pjesë e Shkëndijës.

Mendoj se në skuadrën kuqezi kam ardhur pikërisht në momentin e duhur, përpara ndeshjeve në kompeticionet evropiane.

Shpresoj se që nga ndeshjet në Ligën e Konferencës do ta arsyetoj angazhimin tim në Shkëndijë, por normalisht se koncentrimi do të jetë edhe në sezonin e ri garues ku besoj se me Shkëndijën do të atakojmë titullin e kampionit të Maqedonisë së Veriut. Me aq sa mësova këto ditë,

Shkëndija ka një skuadër mjaft cilësore me shumë potencial dhe jam i bindur se së bashku do të shënojmë rezultate pozitive si në garat evropiane poashtu edhe në kampionatin vendor”, deklaroi Vondra menjëherë pas nënshkrimit të kontratës.

Jan Vondrës i urojmë shumë fat dhe suksese në fanellën e Shkëndijës!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat