Arsenali arrin marrëveshje me mesfushorin e Leicesterit

Futboll

Arsenali arrin marrëveshje me mesfushorin e Leicesterit

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 07:37
Youri Tielemans

Youri Tielemans thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale me Arsenalin.

Megjithatë, është thënë se Topçinjtë nuk kanë bërë ende një ofertë zyrtare për Dhelprat, me Manchester United dhe Newcastle që i bashkohen garës për nënshkrimin e tij.

25-vjeçari pritet të largohet nga skuadra e Leicesterit këtë verë me kontratën e tij në “King Power Stadium” që skadon vitin e ardhshëm.

Mikel Arteta njihet si një admirues i belgut, pasi ai kërkon të sjellë numrin 8 në “Emirates”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat