Carvalho i bashkohet Liverpoolit

Futboll

Carvalho i bashkohet Liverpoolit

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 13:06
Carvalho

Fabio Carvalho është prezantuar sot zyrtarisht si lojtar i Liverpoolit.

Portugezi u bashkua me Reds më 1 korrik pas një sezoni 2021-22, gjatë së cilës ai ishte një figurë kyçe në promovimin e Fulhamit përsëri në elitën e futbollit anglez.

Carvalho kontribuoi me 10 gola dhe tetë asistime teksa Cottagers fituan titullin e kampionatit sezonin e kaluar.

19-vjeçari bashkohet me Darwin Nunez dhe Calvin Ramsay për të forcuar skuadrën e Jürgen Klopp këtë verë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat