West Ham në sulm

Futboll

West Ham në sulm

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 17:06
Danjuma

Klubi anglez West Ham është hedhur në sulm në tregun e kësaj verë.

Mediet britanike të dielën raportojnë së klubi anglez synon yllin e Villarealit, Arnaut Danjuma.

Skuadra angleze është në ndërtim të një ekip të denjë për sezonin e ri.

25 vjeçari i Villarealit, thuhet së është objektiv i West Hamit. Klubi anglez duhet t’ia paguajë Villarealit rreth 40 milionë euro për Danjuma, derisa sipas “Transfermarkt” kartoni i lojtarit është 50 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat