Drita në Finlandë 

Futboll

Drita në Finlandë 

Nga: K. G. Më: 5 korrik 2022 Në ora: 18:43
Drita në Finlandë 

Nënkampioni i Kosovës, Drita e Gjilanit, do të ballafaqohet me ekipin finlandez Inter Turku.

Ballafaqimi do të zhvillohet nesër në orën 17.00 në stadiumin “Veritas” në Turku.

Pritet edhe shumë bashkatdhetarë ta përkrahin Dritën e trajnerit Ardian Nuhiut.

Futbollistët e Dritës janë në formë të mirë dhe kërkojnë rezultat pozitiv në takimin e parë të rrethit të parë të Conference League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat