UEFA publikon listën e plotë të Laçit

Futboll

UEFA publikon listën e plotë të Laçit

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 19:37
UEFA publikon listën e plotë të Laçit

Laçi përballet të enjten me Iskra në “Elbasan Arena” prej orës 20:00. Kurbinasit duan kalimin në turin e dytë të Conference League, ndërkohë që kanë dorëzuar edhe listën në UEFA.

Bien në sy disa emra të rinj, si serbi Luka Cucin i zyrtarizuar më parë, apo Babatunde dhe Marjo Bajramaj, ish i Bylisit dhe Tomorit, apo sulmuesi Segerso Geci dhe i rikthyeri nga huazimi, Fatmir Prengaj.

Portierë: Ertelio Biba, Mario Dajsinani

Mbrojtës: Luca Cucin, Marko Roganovic, Rudolf Turkaj, Renato Malota, Viktor Velkoski

Mesfushorë: Michel Babatunde, Mario Barjamaj, Renato Ziko, Serxho Ujka, Sebastjan Spahiu, Segerso Geci, Iljasa Zulfiji

Sulmues: Fatmir Prengaj, Saliou Guindo, Mentor Mazrekaj, Adeleke Akinyemi, Van Dave Harmon, Dejan Zarubica.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat