Chelsea vihet pas Benjamin Pavardit

Futboll

Chelsea vihet pas Benjamin Pavardit

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 20:29
Benjamin Pavard

Chelsea është duke e shikuar mundësinë për ta transferuar mbrojtësin e Bayern Munich, Benjamin Pavard.

Thomas Tuchel është fans i madh i lojtarit dhe do të tentojë që sa më shpejt ta sjellë në skuadër.

Pritet të shihet nëse kjo gjë do të ndodhë shpejt.

Sipas Mirror, kjo marrëveshje varet edhe nga fakti se a do të arrijnë “Blutë” ta transferojnë Matthijs de Ligt.

Pavard është një nga lojtarët më të dalluar te skuadra e Bayernit, falë paraqitjeve të mira që pati në sezonet e kaluara. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat