Skuadra shqiptare nga Maqedonia e Veriut, tregon fuqinë në Champions League

Futboll

Skuadra shqiptare nga Maqedonia e Veriut, tregon fuqinë në Champions League

Nga: K. Goca Më: 5 korrik 2022 Në ora: 22:42
Pamje nga ndeshja

Skuadra shqiptare nga Maqedonia e Veriut, tregon fuqinë në Champions League, duke shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj Lincoln Red Imps nga Gjibraltari, në kuadër të raundit të parë kualifikues.

Rezistenca e mysafirëve zgjati vetëm 11 minuta pasi Queven “eci” në buzë të zonës së rreptësisë (17 metra), kaloi tre lojtarë dhe goditi këndin e poshtëm të majtë të portës së Lincoln-it, 1:0.

Adetunji (29') shtoi epërsinë në 2:0. Nigeriani me një gjuajtje të bukur nga rreth 15 metra nga krahu i djathtë ka “kontrolluar” për të dyfishuar epërsinë e kampionit të Maqedonisë së Veriut

Përveç dy golave, Shkupi kërcënoi edhe me disa raste të mira. Chipolina (62’) shënoi autogol për 3:0. 

Shkupjanmtë u paraqitën pa një lojtrar nga minuta e 54-tël, futbollisti Margvelashvili u përjashtua me karton të kuq pas dy t[ë verdhëve. 

Shkupi me një këmbë është në rrethin tjetër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat