Jorginho e merr vendimin final

Futboll

Jorginho e merr vendimin final

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 11:05
Jorginho e merr vendimin final

Jorginho po mendonte të largohet nga Chelsea gjatë kësaj vere.

Por, ndryshimet në pronësi të “Blues” kanë bërë që mesfushori italian ta ndërrojë mendjen.

Sipas mediave britanike, futbollisti me prejardhje braziliane tash po mendon të qëndrojë në “Stamford Bridge” dhe është i hapur për ta vazhduar kontratën me Të Kaltrit.

Ylli i Kombëtares italiane në Euro 2020 e pati një sezon dëshpërues me Chelsean dhe shihej larg Anglisë për edicionin 2022/23.

Mediat italiane shkruanin se ai mund të rikthehej në Serie A, ku e ka ëndërr të luajë prapë.

Mirëpo, tash mediat britanike raportojnë se 30 vjeçari i ka hequr krejt dyshimet rreth së ardhme dhe se menaxheri i tij do të bisedojë me drejtuesit e Chelseat për vazhdimin e kontratës.

Jorginho është i vendosur t’i tregojë vlerat e tij në “Stamford Bridge”, ku po luan me sukses tash e sa vite.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat