Pioli telefonon

Futboll

Pioli telefonon

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 19:32
Sharl de Ketelere

Bisedimet për Sharl de Ketelere po bëhen gjithmonë e më të nxehta. Në raportimin e fundit nga “Spormediaset”, mësohet se kuqezinjtë kanë ofruar 20 milionë euro plus një seri bonusesh. Shifra që vështirë se do të mjaftojnë, sepse kërkesa minimale e Bryzhit është 30 milionë. Nga Shtetet e Bashkuara, Xherri Kardinale është i gatshëm të ndihmojë Maldinin dhe Masara në tregun e transferimeve.

Do të mjaftonin disa milionë për të rritur ofertën e “Djallit” për fantazistin belg. Por duhet nxituar, sepse nga Anglia njoftojnë se Lidsi është vënë gjithashtu në gjurmët e De Keteleres. Konkurrencë e fortë, por që nuk i tremb kuqezinjtë, pasi ekipi britanik nuk luan në Champions, një turne që Sharli e ka në përparësitë e tij.

Siç e thamë, “Djalli” hodhi hapin e parë me Bryzhin, duke ofruar 20 milionë eurot që vështirë se mund të mjaftojnë.

Megjithatë, është hapi i parë klasik në një negociatë që mund të zhbllokohet shumë shpejt. Bryzhi ka pretendimet e veta, të cilat do të shkonin në 35 milionë në rast të një ankandi ndërkombëtar. Jo vetëm kaq.

Në fundjavën e kaluar thuhet se ka pasur një telefonatë mes De Ketelere dhe Stefano Piolit.

Nuk dihet me saktësi përmbajtja, por është e lehtë të imagjinohet se kanë qenë dialogët klasikë mes trajnerit dhe objektivit të merkatos për planet e Milanit të ri. Tani shumë do të varet nga lojtari. Bryzhi nuk do t’i rezistonte një kërkese të dyfishtë, ndaj edhe De Ketelere duhet të bëjë pjesën e tij për të arritur një transferim që thuhet se e dëshiron. Dhe nëse do të ketë një marrëveshje, ka të ngjarë të materializohet në 10-15 ditët e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat