Rikthehet Bare

Futboll

Rikthehet Bare

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 20:15
Rikthehet Bare

Espanjoli ka nisur përgatitjet për sezonin e ri që do të nisë muajin tjetër në La Liga.

Klubi nga Barcelona ka rikthyer të gjithë lojtarët për të kryer testet mjekësore përpara nisjes së stërvitjes në fushë.

Pjesë e klubit është edhe Keidi Bare, mesfushori i Kombëtares, i cili e mbylli sezonin përpara kohe për shkak të një dëmtimi në gju. Bare humbi ndeshjet e qershorit me ekipin kombëtar dhe pas një periudhe gati 3-mujore pushim, ai është rikthyer i gatshëm në Spanjë, teksa shihet që po kryen vizitat mjekësore në klub.

Fieraku është një pikë e rëndësishme në mesfushën e Espanjolit, teksa në sezonin që kaloi u aktivizua në 28 ndeshje, ku shënoi një gol dhe dhuroi 2 asiste.

Ndërkohë, në total Bare ka luajtur 57 ndeshje me Espanjolin dhe ka një kontratë që e mban të lidhur deri në vitin 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat