Përbërja e Prishtinës që luajti kundër Trepçës '89

Futboll

Përbërja e Prishtinës që luajti kundër Trepçës '89

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 23:59
Pamje nga ndeshja

FC Prishtina e ka zhvilluar ndeshjen e parë miqësore në kuadër të fazës përgatitore.

Skuadra kryeqytetase është përballur me Trepçën '89 në stadiumin "Riza Lushta" në Mitrovicë dhe ndeshja ka përfunduar me rezultat 1:1.

Golin e vetëm për Prishtinën e realizoi Kreshnik Uka derisa për '89-shin shënoi Rilind Namani.

Prishtina e nisi ndeshjen me këtë formacion: Nika, Bytyqi, B. Pllana, Mici, Dumani, Ramadani, Krasniqi, Hyseni, Pefqeli, Uka, Kryeziu.

U inkuadruan edhe: Hamiti, Santos, Bislimi, Begolli, Cenaj, A. Shabani, Aliu, Prapashtica, Baholli, Ajdini, Salihu, Luma, V. Pllana, Topalli, R. Shabani, Namoni, Ibishi. Trajner: Ismet Munishi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat