Alves gjen ekip

Futboll

Alves gjen ekip

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 00:03
Alves

Media të ndryshme braziliane kanë publikuar orët e fundit se Pumas i ka bërë një ofertë zyrtare Dani Alves, diçka që zgjoi çmendurinë e fansave. Megjithatë, burimet e klubit të konsultuara nga Super Deportivo vendosën një mbulesë qartësie mbi situatën midis Alves dhe UNAM Pumas.

Drejtuesit kanë kontaktuar me përfaqësuesin e Dani Alves. Në bisedë i thanë se ishin të interesuar ta kishin. Dhe agjenti pranoi ta transferonte shqetësimin te vetë braziliani.

Në rast të interesimit për të luajtur në klubin universitar, Pumas do t’i bëjë një propozim ekonomik futbollistit – lojtarit më të suksesshëm në historinë e futbollit botëror me 43 tituj – dhe do të jetë ai që do të vendosë për të ardhmen e tij.

Të gjitha këto lëvizje kanë miratimin e Andrés Lillini, trajneri që ishte kyç në ardhjen e argjentinasve Gustavo Del Prete dhe Eduardo Salvio. DT nuk ka folur ende me Dani Alves, por nëse ai është i hapur për negociata, me siguri do ta telefonojë për ta joshur.

Alves është i lirë pas një periudhe në Barcelonë dhe Pumas donte ta sillte gjashtë muaj më parë, deri në pikën që i bënë një ofertë, por ai përfundoi duke zgjedhur të shkonte në Spanjë. Si do të përfundojë kjo histori?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat