Mungojnë detajet e fundit

Futboll

Mungojnë detajet e fundit

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:03
Mungojnë detajet e fundit

Xhanluka Skamaka është shumë pranë transferimit te PSG-ja.

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, mungojnë vetëm detajet e fundit për t’i dhënë dritën jeshile këtij operacioni merkatoje.

Klubi parizien i ofron Sasuolos 40 milionë euro, ndërsa klubi nga Rexhio-Emilia kërkon 50 milionë euro, por në Itali janë të sigurt se “tymi i bardhë” do të vijë me një shifër 45 milionë euro plus 5 milionë euro bonuse.

23-vjeçari italian thuhet se do të përfitojë rreth 3 milionë euro në sezon dhe me një rritje të ndjeshme të pagës sezon pas sezoni.

Në sezonin e kaluar, Xhanluka Skamaka me fanellën e Sasuolos në Serinë A u aktivizua gjithsej në 36 ndeshje duke shënuar 16 gola dhe duke mos dhuruar dot asnjë asist.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat