Oferta e Chelseat për Ronaldon

Futboll

Oferta e Chelseat për Ronaldon

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:38
Ronaldo

Chelsea është njëri prej klubeve të interesuar për Cristiano Ronaldon.

Ylli portugez e ka kërkuar largimin nga Manchester United pasi nuk dëshiron ta lëshojë mundësinë për të luajtur në Ligën e Kampionëve në edicionin e ardhshëm.

Për të flitet se interesim ka shfaqur Barcelona, por edhe Atletico Madridi në Spanjë.

Në Gjermani u fol për një interesim eventual të Bayern Munichut, i cili së fundmi hoqi dorë nga ai.

Ndërsa, një tjetër klub që e do Ronaldon është Chelsea.

“Football Insider” madje e ka zbuluar ofertën e “Blues” për pesë herë fituesin e Topit të Artë.

Gjithnjë sipas këtij portali, londinezët janë të gatshëm t’i ofrojnë 16,5 milionë euro për portugezin, i cili ka kontratë edhe një vit me Man Utd.

“Djajtë e Kuq”, nga ana e tyre, janë dorëzuar dhe janë të gatshëm ta shesin portugezin, teksa në vend të tij do të mundohen ta transferojnë Paulo Dybalan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat