Juventus bën lëvizjen e parë

Futboll

Juventus bën lëvizjen e parë

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:41
Juventus bën lëvizjen e parë

Juventus ka bërë ditën e djeshme lëvizjen e parë zyrtare në përpjekje për të siguruar zëvendësimin e De Ligt, nëse holandezi largohet.

Dje Federico Cherubini u takua në Milano me Fali Ramadanin, agjentin e Koulibaly.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, zyrtarët e Juventusit i treguan Ramadanit ofertën e tyre për mbrojtësin senegalez. 6 milionë euro plus bonuse në xhepat e Koulibaly dhe 30 milionë euro plus bonuse për arkat e Napolit.

De Laurentis në fakt kërkonte të paktën 40 milionë euro për të lënë të lirë gjigandin e mbrojtjes, por theksohet se dhe për atë shifër do të pranonte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat