Messias bind drejtuesit e Milanit

Futboll

Messias bind drejtuesit e Milanit

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 18:46
Messias

Tashmë është zyrtare. Junior Messias është lojtar i Milan, me kuqezinjtë që kanë vendosur të blejnë përfundimisht kartonin e sulmuesit, teksa ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi, me braziliani që në sezonin e fundit luajti si i huazuar te kampionët e Serie A, ndërsa paraqitjet e tij kanë bindur drejtuesit që të blejnë përfundimisht kartonin e lojtarit nga Crotone.

 “AC Milan ka kënaqësinë të njoftojë se ka blerë përfundimisht kartoni e futbollistit Ëalter Messias Junior nga Crotone FC.

Sulmuesi brazilian ka nënshkruar kontratë me klubin deri më 30 qershor 2024. Junior, pas 32 paraqitjeve dhe 6 golave ​​sezonin e kaluar dhe titullit të kampionit të Italisë, do të vazhdojë të mbajë fanellën e kuqezinjve”, shkruan Milan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat