Laporta sqaron bilancin e “kuq”

Futboll

Laporta sqaron bilancin e “kuq”

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 15:52
Laporta

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është shprehur se nuk po luajnë kumar në tregun e transferimeve.

Katalanasit kanë qenë shumë aktiv në merkaton e verës, edhe pse në fakt po kalojnë një situatë të vështirë financiare.

“Shitja e 25% të “Barça Studios” ishte një vendim që sinqerisht nuk doja ta merrja. Ishte një kërkesë. Unë nuk jam kumarxhi, marr rreziqe të llogaritura për të mirën e Barcelonës”, tha Laporta për “New York Times”.

Barcelona e ka më shumë se 100 milionë euro minus bilancin e merkatos pas lëvizjeve që ka bërë këtë verë, ndërkohë që ka dështuar në largimin e lojtarëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat