Fitore e thellë e Bayernit

Futboll

Fitore e thellë e Bayernit

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 22:41
Fitore e thellë e Bayernit

Bayern Munih i ka dhene start sezonit te ri te Bundesliga-s 2022-2023 dhe e ka bere duke luajtur tenis me Frankfurt.  Sezoni i ri i Bundesliga-s ka nisur sonte me kampionët në fuqi, Bayern Munich, dhe fituesit e Europa League të sezonit të shkuar, Frankfurt. Në fushën e këtyre të fundit, djemtë e Nagelsmann nisin mbrojtjen e titullit…

Nje fitore e thelle e arritur 6:1 ne nje fushe aspak te lehte. Automatizma perfekte per bavarezet dhe sidomos shume potencial perpara ne sulm… Dhe, si mund të niste ndryshe? Pjesa e pare eshte mbyllur me rezultatin tenistik 0-5!

Me dy gola brenda 11 minutash, në fakt në harkun kohor të 6 minutash, nga minuta e 5-të dhe deri te e 11-të, kur Pavard ka shënuar golin e dytë,pas një rrëmuje në zonë dhe me një diagonale të fortë.

Përpara tij, goli i parë i Bundesligas 2022-2023 është shënuar nga Kimmich, që me një goditje dënimi nga thuajse 40 metra ka befasuar me goditje kros portierin e Frankfurt në shtyllën e parë, pasi e kishte edhe rrezen e penguar nga disa lojtarë dhe tymueset e hedhura…

Por, sikur te mos mjaftonin dy gola, ka ardhur edhe goli i pare ne Bundesliga per Sadio Mane! Sulmuesi i blere te Liverpool kete merkato vere ka lene menjehere gjurme duke trefishuar shifrat me koke pas nje krosimi te bukur nga krahu.

Disa minuta me pas eshte radha e Musiala! Talenti i Bayern ka katerfishuar shifrat per kampionet e Gjermanise! Mane ndermerr inkursion, me pas pason per Muller qe mer krahun dhe kthen ne qender ku Musiala e ka te lehte te depozitoje…

Minuten e 43 ka qene Gnabry ai qe ka rrumbullakosur shifrat ne 0-5 per pjesen e pare. Pavarësisht ndeshjes positive deri më tani, Muller ka humbur një rast me portën e boshatisur.

Gnabry ka marrë përpara fushën duke qenë i vetëm përballë portës dhe ka asistuar për Muller i cili gjendej totalisht me portën e boshatisur. Muller ka goditur shtyllën vetëm pak centimetra largë portës, duke u bërë padyshim protagonist për keq në rrjetet sociale. Ne pjesen e dyte Musiala shenoi dopieten personale, ndersa Frankfurt shenoi golin e nderit me Muani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat