Stuttgart barazon me Leipzig-un

Futboll

Stuttgart barazon me Leipzig-un

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 18:07
Stuttgart barazon me Leipzig-un

Përfundon në barazim 1-1 ndeshja Stuttgart-Leipzig. Dy gola të bukur u shënuan në “Mercedes-Benz Arena”, ndërkohë që dy skuadrat e filluan sezonin e ri në Bundesliga me nga një pikë.

Sfida u zhbllokua shpejt. Leipzigu kaloi në avantazh në minutën e nëntë falë një diagonaleje të saktë të Christopher Nkunku. Vendasit reaguan dhe rikthyen baraspeshën pas gjysmë ore lojë.

Aksion i bukur i Stuttgartit dhe finalizim fantastik i 20-vjeçarit Naouirou Ahamada, i cili gjeti cepin e portës së ekipit kundërshtar dhe dërgoi në festë tifozët e zjarrtë të Stuttgartit.

Pjesa e dytë foli për Leipzigun, që iu afrua golit të fitores me anë të Nkunkut, ndërkohë që vendasit pretenduan për një penallti. VAR-i ndërhyri, por nuk e cilësoi të parregullt ndërhyrjen ndaj Thomas.

Performancë pozitive zhvilloi në pjesën e dytë portieri i Stuttgartit. Florian Müller u shfaq vendimtar në disa raste duke evituar humbjen e ekipit të tij.

Përfundimisht 1-1 dhe nga një pikë për dy skuadrat. Leipzigu luan takimin e radhës në shtëpi përballë Koln, ndërkohë që pritet rikthimi i Timo Ëerner nga Chelsea.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat