Morata ndëshkon Juventus,

Futboll

Morata ndëshkon Juventus,

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 18:55
Morata ndëshkon Juventus,

Në qendrën stërvitore të Juventus në Continassa është duke u zhvilluar ndeshje miqësore mes “Zonjës së Vjetër” dhe Atletico Madrid.

Kjo përballje është zhbllokuar që në minutat e para, me Alvaro Morata-n që u ka dhuruar dopietë spanjollëve, por njëkohësisht ka ndëshkuar ish-skuadrën e tij.

Sulmuesi ka shënuar golin e parë në minutën e 10′, ndërsa më pas ka dyfishuar rezultatit në minutën e 43′, duke e çuar në 0-2.

Morata ishte sezonin e shkuar pjesë e Juventus në formë huazimi dhe luajti rol kryesor për skuadrën e trajnerit Allegri, megjithatë italianët nuk ishin të gatshëm të paguanin shifrën e kërkuar nga Atletico Madrid për të blerë kartonin e 29-vjeçarit.

Pas rikthimit në Madrid, trajneri Diego Simeone vendosi që ta mbajë sulmuesin në skuadër dhe duket se ky vendim po i jep frytet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat