Situatë e tensionuar te Lazio!

Futboll

Situatë e tensionuar te Lazio!

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 12:52
Lazio

Situatë e tensionuar te Lazio!

Situata e Luis Albertos te Lazio duket se po përkeqësohet ditë pas ditë me spanjollin që nuk po arrin do të gjejë një skuadër të re dhe për momentin nuk po stërvitet me Lacion për shkak se i ka paraqitur një raport mjekësor klubit, situatë që duket se nuk i ka pëlqyer teknikut Mauricio Sarri.

Sipas raportimeve nga “Il Messaggero” tekniku italian po mendon ta përjashtojë 29-vjeçarin nga skuadra për shkak të sjelljes së tij jo korrekte ndaj grupit, me Luis Alberton që mendohet se mungon në stërvitjet me skuadrën vetëm si pasojë e dëshirës për tu larguar.

Transferimi i tij i mundshëm te Sevija dështoi pas spanjollët firmosën me ish-mesfushorin e Realit, Isko, me Luis Alberton që duhet të gjejë së shpejti një skuadër të re nëse nuk dëshiron ta kaloj sezonin e ardhshëm në tribunë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat