Leipzigu “Halandin e Ri”

Futboll

Leipzigu “Halandin e Ri”

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 14:29
Leipzigu “Halandin e Ri”

Leipzigi nuk njeh kufi në merkaton verore. Pasi siguroi rikthimin në shtëpi të Timo Wernerit, tani klubi Gjerman ka prezantuar një tjetër blerje të madhe. Bëhet fjalë për Benjamin Seskon, i cilësuar si “Halandi i Ri”.

Leipzigu ka nënshkruar një kontratë me sllovenin, e cila do ta mbajë të lidhur me gjermanët deri në vitin 2028.

Megjithatë, 19-vjeçari do të qëndrojë te Salzburgu për një vit në formën e huazimit.

Një transferim fantastik ky nga gjermanët, pasi në të ardhmen mund të përfitojnë shuma të mëdha financiare.

Klubet e mëdha anglezë ishin më të interesuara për të nënshkruar me 19-vjeçarin, pasi lojtari para nisjes së sezonit shkëlqeu me paraqitjen e tij përballë Liverpoolit.

Klubi më i interesuar ishte Man. United, por “Djajtë e Kuq” nuk përfituan. Leipzigu siguroi transferimin e Seskos, duke surprizuar jo pak në merkaton verore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat