Mes Spanjës dhe Italisë

Futboll

Mes Spanjës dhe Italisë

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 15:22
Giovani Lo Celso

E ardhmja e mesfushorit argjentinas Giovani Lo Celso është ende e paqartë.

26-vjeccari e mbylli sezonin e kaluar te Villarreal, ku shkoi në formë huazimi në janar nga Tottenham, ndërkohë që aktualisht është rikthyer në Londër. Por këtu ai s’do të qëndrojë gjatë.

Gjithsesi, klubi londinez ka vendosur ta largojë përfundimisht lojtarin, që ka oferta si nga Spanja ashtu dhe nga Italia. Në Spanjë e kërkon sërish skuadra e Villarreal, që kërkon ta marrë sërish në formë huazimi.

Trajneri Emery është shprehur se lojtari është titular në formacionin e tij.

Më konkrete ofertta nga Italia, ku Lo Celso kërkohet nga Fiorentina. Për lojtarin, klubi vjollcë është gati të paguajë direkt 2 milionë euro për ta marrë në formë huazimi këtë sezon.

Ndërsa verën e ardhshme, Fiorentina është gati të paguajë edhe 20 milionë euro, për të blerë 100% kartonin e lojtarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat