Arsenali kërkon yllin e Milanit

Futboll

Arsenali kërkon yllin e Milanit

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 19:25
Arsenali kërkon yllin e Milanit

Milani po përgatitet për të nisur kampionatin e Serisë A kundër Udineses, në San Siro, të shtunën e 13 gushtit në orën 18:30. Merkato e drejtuar nga Maldini dhe Massara, ndonëse me ndërprerje dhe objektiva të paqarta, ishte i gjithi funksional për nevojat e kuqezinjve, edhe nëse nuk mund të thuhet se është ende i përfunduar.

Do të mungonte ende një qendërmbrojtës dhe një mesfushor dhe ditët e fundit po rikthehet edhe ideja për blerjen e një anësori. Mirëpo, në gjithë këtë, dy drejtuesit duhet të kenë kujdes edhe nga një klub i Premier League, i cili duket se ka synuar një nga xhevahiret e kuqezinjve.

Lajmi vjen drejtpërdrejt nga Anglia, më saktë nga tabloidi Daily Mail, dhe flet për një Arsenal të interesuar fort për të sjellë në Emirates Sandro Tonalin, i lindur në vitin 2000, pikëmbështetja e mesfushës kuqezi.

Duket e vështirë që djalli të mund të heqë qafe edhe Tonalin pas humbjes së Kessie, i cili fluturoi për në Barcelonë, por nga Anglia flasin për Topçinjtë si të gatshëm për të bërë ofertën e parë. Gjithashtu nga jashtë flitet për një Milan që do ta kishte fiksuar çmimin e medianës blu në rreth 46 milionë sterlina, pra gati 55 mln euro.

Për momentin duket një lajm paksa i pamundur, por fuqia ekonomike e Premier League nuk mund të nënvlerësohet kurrë. Për mbrojtjen e Milanit janë bërë shumë emra pas humbjes së Sven Botman, i cili u ndoq për një kohë të gjatë por në fund shkoi te Newcastle.

Siç raportohet nga Sportmediaset, tre javë pas mbylljes së negociatave, Milani do të kishte vendosur të vinte bast  për Abdou Diallo, qendërmbrojtësi i lindur në vitin 1996 që po largohet nga PSG.

Sportmediaset flet edhe për 15 gushtin si ditën kur presidenti i PSG-së Nasser El-Khelaifi do t’i japë dritën jeshile operacionit, i cili do të mbyllet në bazë të një huazimi të rëndë me të drejtë shlyerje, me një pjesë të lojtarit. paga e paguar nga francezet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat