Mbyllin marrëveshjen me Anderlecht për spanjollin e spikatur,

Futboll

Mbyllin marrëveshjen me Anderlecht për spanjollin e spikatur,

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 19:47
Sergio Gomes

Marc Cucurella nuk u arrit, edhe pse Pep Guardiola e kërkoi me ngulm. Gjithsesi te Manchester City nuk kanë qëndruar duarkryq dhe e kanë gjetur zgjidhjen për krahun e majtë të mbrojtjes.

Fabrizio Romano raporton se “Qytetarët” po mbyllin marrëveshjen me Anderlecht për spanjollin e spikatur, Sergio Gomes.

Verën e shkuar 21-vjeçari zbarkoi edhe në Shqipëri dhe pati për detyrë të ndalonte sulmuesin e djathtë të Laçit, Dejan Zarubica, ndërsa tani është drejt kampionëve të Anglisë.

Eksperti i merkatos raporton se marrëveshja do të mbyllet për diçka më shumë se 10 milionë euro. City fillimisht kishte menduar ta huazonte te Girona, por do ta mbajë në ekip.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat