Laçi përforcon repartin e mesfushës

Futboll

Laçi përforcon repartin e mesfushës

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 23:25
Laçi

Laçi përforcon repartin e mesfushës, firmos me lojtarin e dalë nga akademia e Young Boys-it!

Laçi ka përforcuar repartin që u dobësua më tepër këtë verë. Bardhezinjtë kanë zyrtarizuar sot transferimin e Jon Vulës.

Mesfushori është vetëm 20 vjeç dhe është një produkt i akademisë së Young Boys-it.

“KF Laçi njofton se ka firmosur për tre vite me mesfushorin qendror, Jon Vula, i cili është produkt i akademisë së Young Boys në Zvicër dhe ka luajtur edhe me Zvicrën U15. I urojmë suksese me fanellën bardhezi. Para Laçi”, shkruhet në njoftimin e klubit të Laçit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat