​Superkupa Evropiane/ Reali kërkon trofeun përballë Frankfurtit

Futboll

​Superkupa Evropiane/ Reali kërkon trofeun përballë Frankfurtit

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 08:47
Foto ilustrim

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja e cila do ta përcaktojë skuadrën fituese të Superkupës së Evropës.

Fituesi i Ligës së Kampionëve, Real Madridi takohet me fituesin e Ligës së Evropës, Eintracht Frankfurt në Helsinki. Kjo do të jetë ndeshja e parë me karakter garues midis këtyre dy skuadrave që nga viti 1960, ku spanjollët triumfuan me rezultat të thellë 7-3 dhe siguruan Kupën Evropiane për herë të pestë radhazi.

Ndeshja do të zhvillohet në “Helsinki Olympic Stadium” dhe gjyqtar kryesor i saj do të jetë anglezi Michael Oliver.

Këto janë formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Éder Militão, Alaba, Mendy: Kroos, Casemiro, Modrić: Valverde, Benzema, Vinícius Júnior.

Frankfurt: Trapp; Touré, Tuta, N'Dicka; Knauff, Soë, Rode, Lenz; Kamada, Götze; Borré

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat