Bardhi drejt transferimit në kampionatin turk

Futboll

Bardhi drejt transferimit në kampionatin turk

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 11:10
Bardhi

Enis Bardhi do të vesh fanellën e skuadrës së Trabzonsporit.

Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja spanjolle “Marca”, e cila raporton se është arritur marrëveshja mes palëve  për një marrëveshje 3 vjeçare.

Ndonëse Olimpiakosi, plot dy javë ishte në negociata me Levanten për transferimin e Bardhit dhe në momentin e fundit garës i është bashkuar edhe Elche spanjolle, në fund reprezentuesi i Maqedonisë u largua për në Turqi dhe në klubin që këtë verë ishte afër që të merrte Ezgjan Alioskin.

Përveç tre milionë eurove për transferim, Levante do të marrë edhe një bonus për këtë transferim dhe tashmë pritet që Bardi të vijë në klubin e ri për ekzaminimet mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën sa më shpejt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat