Qerimi bëhet me klub të ri

Futboll

Qerimi bëhet me klub të ri

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 18:18
Qerimi bëhet me klub të ri

Futbollisti Metin Qerimi tashmë është bërë më klub të ri. 20- vjecari e ka mbyll aventurën tek Bratstvo Zhitosha për t’u transferuar tek Boreci nga Velesi, i cili sezonin e shkuar bëri gara në ligën e parë, shkruan Open-TV.

Qerimi është dje është promovuar te skuadra e Borecit, duke u vënë në dispozicion të stafit teknik për sezonin e ri.

Qerimi ka luajtur edhe për disa ekipe modeste në Zvicër dhe Voska Sport nga Ohri.

Kampionati i ri në ligën e dytë starton këtë të shtunë me ndeshjet e javës së parë, ndërsa Boreci në fushë të vet e pret Sllogën e Vinicës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat