UEFA dënon Partizanin

Futboll

UEFA dënon Partizanin

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 21:01
Partizani

UEFA dënon Partizanin!

Eliminimi nga gjeorgjianët e Saburtalos në turin e parë eliminator të Conference Leagues, jo vetëm i hoqi mundësinë Partizanit të fitojë më shumë para, por i solli edhe një faturë të majme financiare.

Kështu për shkak të hedhjes së sendeve, fishek-zjarreve dhe hyrjes së tifozëve në fushën e lojës, klubi i Partizanit ka marrë një gjobë që prek vlerën totale të 51 mijë eurove, ose thënë ndryshe rreth 20% të shifrës që përfitoi nga pjesëmarrja në këtë tur eliminator.

Ndërkohë, në sfidën e radhës në Europë, “të kuqtë” do të jenë të detyruar të bëjnë një mbyllje të pjesshme të stadiumit, e cila do të jetë jo më pak se 3000 vende.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat