Reali fiton Superkupën e Evropës

Futboll

Reali fiton Superkupën e Evropës

Nga: K. Goca Më: 10 gusht 2022 Në ora: 21:44
Reali

Real Madridi është fitues i Superkupës së Evropës në futboll.

Madrilenët treguan lojën më të mirë, patën më shumë raste dhe si rrjedhojë e kësaj shënuan fitore me plotë meritë.    

Real Madridi ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Eintracht-it, finale që u zhvillua në stadiumi “Helsinki Olympic” të Finlandës. 

Futbollisti David Alaba shënon nga afërsia për rezultatin 1:0.

Në minutën e 60-të Casemiro nga distanca godet tërthorësen e skuadrës gjermane.

Në minutën e 65-të, Karim Benzema shënon dhe vulos fitoren e madhe. 

Reali e fillon me trofe edicionin e ri. 

Një sukses i madh për trajnerin Carlo Ancelotti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat