Dessers transferohet te Cremonese

Futboll

Dessers transferohet te Cremonese

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 01:00
Dessers transferohet te Cremonese

Cyriel Dessers transferohet te Cremonese.

Sulmuesi nigerian, i cili sezonin e kaluar u shpall golashënuesi më i mirë i Conference Leagues me Feyenoordin, ka zgjedhur klubin italian për të vijuar karrierën.

Ka qenë vetë klubi nga Cremona që ka njoftuar akordin me Dessers, i cili bëhet nigeriani i dytë që i bashkohet skuadrës këtë verë, pas Okerekes që u ble nga Club Brugge pak ditë më parë.

Dessers ishte sezonin e kaluar pjesë e Feyenoordit në huazim, por pavarësisht golave të shënuar, skuadra nga Roterdami nuk ushtroi të drejtën e blerjes, duke e rikthyer te Genk, prej ku e mori edhe Cremonese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat