Morata, cak i gjigantit

Futboll

Morata, cak i gjigantit

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 11:54
Morata, cak i gjigantit

Pas dështimit për të transferuar Marko Arnautovic, Manchester United raportohet se tashmë është në kërkim të një sulmuesi cilësor.

Sipas mediave britanike, sulmuesi i Atletico Madridit, Alvaro Morata është objektiv i ‘Djajve të Kuq’.

‘Sky Sports’ shkruan se United dëshiron të sjell në ‘Old Trafford’ sulmuesin spanjoll.

Morata sezonin e fundit luajti tek Juventusi në formë huazimi, dhe tani duket se reprezentuesi spanjoll, do të transferohet në Angli.

Krerët e Unitedit thuhet se janë duke përgatitur ofertën për sulmuesin Morata.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat