Juventusi ka gati formulën

Futboll

Juventusi ka gati formulën

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 11:58
Atalanta

Merkatoja nuk është mbyllur ende për Juventusin, që tashmë kërkon të plotësojë sulmin dhe mbrojtjen. Zgjidhja për bardhezinjtë gjendet te Atalanta.

“Zonja e Vjetër” ka gjetur formulën për të realizuar goditjen e dyfishtë te bergamaskët.

Luis Muriel dhe Berat Gjimshiti janë dy emrat që Juventusi do të veshë bardhezi. Çelësi për të mbërritur te firma është Kean-i. Ky i fundit vlerësohet me 30 milionë euro dhe do të përdoret për shkëmbimin e dyfishtë.

Në këmbim të tij gjigantët italianë do të sigurojnë objektivin e merkatos, Murielin, dhe së bashku me të edhe Berat Gjinshitin.

Të dy këta futbollistë vlerësohen me nga 15 milionë euro secili dhe së bashku plotësojnë vlerën e kartonit të Kean-it.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat